Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Kai solo griežia kontrabosas

Kai solo griežia kontrabosas

2017-11-28

Sunku įsivaizduoti, kad toks įspūdingas ir milžiniškas instrumentas kaip kontrabosas gali suvaidinti pagrindinį vaidmenį ir atlikti solo partiją? O gal gero muzikanto valdomas kiekvienas instrumentas gali prabilti kone stebuklingai? Anot muzikos kritikų, Donato Bagursko rankose kontrabosas skamba subtiliai ir švelniai. Tuo klausytojai netruks įsitikinti šio šeštadienio simfoninės muzikos koncerte Nacionalinėje filharmonijoje, kur su ne pirmą kartą Lietuvoje viešinčio maestro Kai Bumanno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) lietuvių atlikėjas pagrieš XX a. kompozitoriaus Armando Trovajoli Siuitą kontrabosui ir orkestrui „Sconcerto“. 

Priminsime, kad kontrabosininkas Donatas Bagurskas,baigęs Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją, mokslus tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). 2000–2010 m. dirbo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteriu, šiuo metu yra Lietuvos kamerinio orkestro narys. Kaip solistas ir kamerinių programų dalyvis, D. Bagurskas pasirodė su įvairiais mūsų šalies kolektyvais ir atlikėjais, koncertavo su Vilniaus festivalio orkestru. Jis nuolat bendradarbiauja su Čiurlionio ir „Chordos“ styginių kvartetais, yra ansamblio „4 Tango“ narys, dalyvauja senovinės muzikos projektuose su Baltijos šalių baroko orkestru bei Vilniaus savivaldybės choru „Jauna muzika“. D. Bagurskas groja italų meistro Gasparo da Salo kontraboso kopija, kurią 1995 m. pagamino vokiečių meistras Horstas Grünertas.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje D. Bagursko pirmą kartą atliekama Armando Trovajoli siuita skiriama italų kompozitoriaus gimimo šimtmečiui. Laikomas vienu universaliausių ir eklektiškiausių savo kartos muzikantų, Trovajoli vienodai reiškėsi įvairiose muzikos srityse. Šv. Cecilijos konservatorijoje Romoje jis su pagyrimu (cum laude) baigė fortepijono atlikėjo studijas, tuo pat metu ėmėsi muzikos kompozicijos, mokėsi pas Angelo Francesco Lavagniną, vėliau tapusį artimu kompozitoriaus bičiuliu ir bendradarbiu, išmokiusį jį kinematografijos paslapčių. Taip pat Trovajoli studijavo Sienos akademijoje, o aistringai pasinėręs į džiazo muzikos pasaulį tapo vienu ryškiausių Italijos džiazo atlikėjų. Yra parašęs apie tris šimtus garso takelių kino filmams.

Akademinės muzikos pasaulyje Trovajoli bene geriausiai žinomas kaip kompozitorius, savo bičiuliui, italų kontrabosininkui bei pedagogui Franco Petracchi sukūręs keturių dalių siuitą „Sconcerto“. Kūrinys pirmą kartą nuskambėjo Šv. Cecilijos akademijoje, diriguojant Danielui Orenui, solo partiją griežė Petracchi.

Trovajoli siuita LNSO vakaro programoje derės su Franzo Schuberto muzika, antroje koncerto dalyje skambės paskutinė baigta šio kompozitoriaus Devintoji simfonija (Dešimtoji taip ir liko nebaigta). Šį kūrinį Schubertas parašė 1828 m., tačiau dešimtmetį veikalas išgulėjo pamirštas ir pirmą kartą buvo atliktas Felixo Mendelssohno-Bartholdy iniciatyva 1839-aisiais. Devintajai simfonijai būdingas nepaprastas melodijų grožis, poetinių vaizdų įtaiga, jos garsais siekiama atspindėti Austrijos gamtą, liaudies legendas ir „miško romantikos“ poeziją.

Kontrabosininko Donato Bagursko ir Kai Bumanno diriguojamo LNSO koncertas „Kai solo griežia kontrabosas“ vyks gruodžio 2 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;
mob. tel. 8 698 52075

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: