Festivaliai

Lietuvos kamerinio orkestro koncertų ciklas

  

NAKTIES SERENADOS

  

43-as sezonas

 

Vienoje gražiausių pajūrio vietų, Palangos gintaro muziejuje, rugpjūčio pradžioje įvyks „Nakties serenadų“ festivalio 43-ojo sezono koncertai. Tai ypatingą atmosferą skleidžiančių renginių ciklas, suartinantis klasikinės muzikos atlikėjus ir klausytojus. Lietuvos nacionalinė filharmonija šį unikalų Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) koncertų ciklą Palangos gintaro muziejuje rengia nuo 1971-ųjų, kasmet vasaros vakarais klausytojai kviečiami gėrėtis muzika atvirame ore.

 

  

XIX a. pabaigoje šalia Baltijos jūros pastatytos neoklasicistinio stiliaus grafų Tiškevičių rezidencijos ir garsaus kraštovaizdžio architekto Édouardo François André suprojektuoto parko romantiška aplinka nuostabiai dera su rūmų terasoje skambančia gracinga klasika ir vilioja ne tik pajūrio poilsiautojus, bet ir žymius muzikos atlikėjus.

 

Per daugiau kaip keturis dešimtmečius „Nakties serenadų“ scenoje su LKO koncertavo daugybė iškilių Lietuvos ir užsienio menininkų: smuikininkai Gidonas Kremeris, Olegas Kaganas, Tatjana Grindenko, Susanna Yoko Henkel ir Vilhelmas Čepinskis; violončelininkai Natalija Gutman, Karina Georgian, Markas Drobinskis, Vytautas Sondeckis, Denisas Šapovalovas; klarnetistas Eddy Vanoosthuyse’as, trimitininkas Andrejus Kavalinskis bei kiti.

 

Nepaprastai populiarų ir plačiai išgarsėjusį renginį inicijavo pagrindinio „Nakties serenadų“ atlikėjo – LKO vadovas ir dirigentas prof. Saulius Sondeckis. Drauge kurtas muzikos vasarų Palangoje tradicijas šiandien orkestras puoselėja su nauju meno vadovu ir dirigentu, smuikininku Sergejumi Krylovu, kuris pagarbą tradicijoms derina su novatoriškais sprendimais ir idėjomis.

 

Įstabaus grožio klasikinės muzikos kūriniai, pietinėje rūmų fasado pusėje LKO griežiami pasikvietus būrį ryškių solistų jau 43-ą rugpjūtį, skatina kalbėti apie seną paprotį. Tai ne įšalęs tradicionalizmas, tai gyva tradicijos dvasia ir forma, nepraradusi autentiškumo ir išsaugojusi aurą, kurią formuoja ne tik muzika, ne tik orkestrantai, solistai ir dirigentai, bet ir vieta bei publika.

 

Rengėjai:

Lietuvos nacionalinė filharmonija

 

Pagrindinis atlikėjas:

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

 

Orkestro meno vadovas ir dirigentas
SERGEJ KRYLOV (smuikas, Italija)

 

Koncertų vieta:

Palangos gintaro muziejaus terasa

(Vytauto g. 17, Palanga)

Pastaba: lyjant koncertai perkeliami į muziejaus Židinio menę.

 

Kontaktams:

Egidijus Mikšys

Lietuvos kamerinio orkestro direktorius

Tel.: (8 5) 266 52 25

Faks.: (8 5) 266 52 70

El. paštas: egidijus.miksysfilharmonija.lt

 

Koncertų pradžia 20 val.

 

Bilietų pardavimo informacija 

Bilietus galima įsigyti visose sistemos BILIETAI LT platinimo vietose, internetu www.bilietai.lt  (taikomi aptarnavimo mokesčiai). Likus valandai iki koncerto pradžios, bilietai parduodami koncerto vietoje ir tik į tą koncertą. Bilieto kaina: 30Lt. Taikomos nuolaidos.Atgal
 
Anonsas
Rugsėjo 21 d., 16.00 val.
„Atverk savo širdį“
PlačiauPlačiau
Rugsėjo 27 d., 19.00 val.
Sezono pradžios koncertas
PlačiauPlačiau
Spalio 4 d., 19.00 val.
Simfoninės muzikos sezono pradžios koncertas.Maestro Juozo Domarko vadovavimo LNSO 50-metis
PlačiauPlačiau
Spalio 5 d., 12.00 val.
Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Keturios stichijos“
PlačiauPlačiau
Spalio 5 d., 16.00 val.
Kamerinės muzikos koncertas „Vienos klasikai“
PlačiauPlačiau
Spalio 5 d., 16.00 val.
„Žėrintys sąskambiai muzikos karalystėje“
PlačiauPlačiau
Spalio 9 d., 19.00 val.
„Dešimt metų su Baltijos gitarų kvartetu“
PlačiauPlačiau
Spalio 10 d., 19.00 val.
Simfoninės muzikos koncertas kompozitoriaus Felikso Bajoro 80-mečiui
PlačiauPlačiau