Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai  
SERGEJ KRYLOV – LKO meno vadovas

SERGEJ KRYLOV – LKO meno vadovas

copy of 081126_krylov_23

Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) meno vadovas ir dirigentas, smuikininkas SERGEJUS KRYLOVAS augo Maskvos muzikų šeimoje. Šešerių metų pradėjo koncertuoti, o dešimties debiutavo su orkestru smuikuodamas J. S. Bacho koncertą. Mokėsi Centrinėje muzikos mokykloje prie Maskvos konservatorijos pas žymius pedagogus L. Koganą ir S. Kravčenko, o Kremonos muzikos akademijoje Italijoje – pas pasaulinio garso atlikėją S. Accardo, išstudijavusį ir pagrojusį visą Paganini kūrybą. Mokytojo patirtis jaunajam smuikininkui suteikė galimybę susipažinti su žymiojo italų virtuozo grojimo subtilybėmis, griežti daug jo muzikos – net pajėgiausiems atlikėjams neįveikiamą Penktąjį koncertą. 

Dar vaikystėje S. Krylovas laimėjo pirmą premiją tarptautiniame R. Lipizerio konkurse Goricijoje (1989) ir pradėjo koncertuoti garsiose Rusijos, Kinijos, Lenkijos, Suomijos ir Vokietijos scenose. Pelnęs pirmąsias premijas A. Stradivari konkurse Kremonoje (1998) ir prestižiniame F. Kreislerio konkurse Vienoje (2000) smuikininkas grojo Berlyno ir Miuncheno filharmonijų, Vienos „Musikverein“ ir „Konzerthaus“, Paryžiaus „Radio France Auditorium“, Atėnų „Megaron Centre“, Briuselio „Bozar“, Tokijo „Suntory Hall“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Venecijos „Teatro La Fenice“, Milano „Teatro alla Scala“ salėse bei Santandero, Granados, „Prahos pavasario“ festivaliuose.

Kaip solistas S. Krylovas koncertuoja su žymiausiais pasaulio kolektyvais: Vienos, Sankt Peterburgo, NHK Tokijo, Čekijos, Hamburgo, Kopenhagos filharmonijų, Milano „Giuseppe Verdi“, Parmos „Filarmonica Toscanini“, Anglijos kameriniu, Zalcburgo „Camerata Academica“ orkestrais. Griežė diriguojant V. Jurowskiui, V. Ashkenazy’ui, J. Kovatchevui, N. Luisotti, G. Pehlivanianui, J. Sado, S. Sondeckiui, Z. Kocsisui, G. Herbigui. Jis atlieka daug kamerinės muzikos, rengia rečitalius; groja su D. Macujevu, I. Golanu, N. Imai, S. Mormone, J. Bašmetu, B. Canino, L. Zilberstein. Ypač svarbi atlikėjui buvo draugystė su M. Rostropovičiumi, su juo ne kartą koncertavo. Maestro S. Krylovą įvardijo kaip vieną iš penkių geriausių pasaulio smuikininkų. 

Kitas smuikininko virtuozo amplua – dirigento. S. Krylovas pasirodo su įvairiais orkestrais: Anglijos kameriniu, „Magna Grecia“ simfoniniu, „Accademia Orchestra Mozart“ kameriniu, Novosibirsko akademiniu simfoniniu, „Orchestra del Teatro Lirico di Cagliari“, „Regionale Toscana“ simfoniniu ir, aišku, su Lietuvos kameriniu.

S. Krylovas yra pelnęs daugybę apdovanojimų ir garbės ženklų: „Metų angelo“ (Angelo dell’Anno, Milanas), „Sidabrinio smuiko“ (Violino d’argento, Kremona), „Mūzos“ (Le Muse, Florencija) ir kt. Nuo 2012 m. jis dėsto Muzikos ir meno universitete Lugane, Šveicarijoje.

 
 
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: